Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

Informacje

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń

 

Najczęściej czytane

 1. Po Andrzejkach akcja „ Trzeźwy Poranek „

  Policjanci z komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, 1 grudnia 2016 roku , od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policyjne patrole można było spotkać na większości dróg, którymi kierujący przemieszczali się do pracy, czy też odwozili dzieci do szkoły. Z danych statystycznych za okres od stycznia do końca października 2016 roku wynika, że na terenie województwa łódzkiego policjanci zatrzymali 3408 nietrzeźwych kierujących.

 2. Policyjne Mikołajki

  Zgodnie z tradycją chętnie podtrzymywaną przez kolejne pokolenia, 6 grudnia rozdajemy drobne upominki.

 3. Zakupowa gorączka

  Zauważalnie zwiększył się ruch w galeriach handlowych. Dzielnicowi przypominali kupującym, że czas przedświąteczny to okres wzmożonej aktywności złodziei, szczególnie kieszonkowców.

 4. Zadbajmy o starsze osoby

  Starsza pani chodziła po radomszczańskim osiedlu w koszuli nocnej. Policjanci pomogli chorej kobiecie dzięki osobie, która poinformowała o tym dyżurnego policji. To dowód na to, że jeden telefon może uratować komuś życie.

 5. Każdy ma wpływ na bezpieczeństwo

  Dzięki uprzejmości księdza Antoniego Arkita policjanci przeprowadzili szkolenie dla osób duchownych wskazujące właściwe zachowanie, postawy w przypadku zagrożenia ich bezpieczeństwa osobistego oraz mienia parafialnego, którym się opiekują.

 6. Potrącił człowieka, nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca wypadku

  Policjanci odnaleźli mężczyznę, który jadąc motorowerem potrącił pieszego i nie zatrzymał się aby udzielić mu pomocy. Dzięki dobrej znajomości rejonu służbowego dzielnicowy bezbłędnie wytypował sprawcę wypadku.

 7. "Bezpieczny i widoczny pieszy"

  W Polsce pieszy jest ofiarą co trzeciego wypadku drogowego. Zgodnie z danymi statystycznymi blisko 90% wypadków z udziałem pieszych ma miejsce w obszarze zabudowanym. Przy czym, śmierć w tych wypadkach ponosi 65% ogółu ofiar wśród pieszych. Niezaprzeczalnym faktem jest, że najwięcej wypadków z pieszymi powodują kierowcy samochodów.

 8. Poznajesz ? Zadzwoń !

  Policjanci szukają zwyrodnialca , który żywcem zakopał psa. Zwierzę zostało odnalezione przez przypadkowych przechodniów 22 listopada 2016 roku około godziny 14.00 w okolicy ulicy Zagrodowej w Łodzi. Z pomocą strażników miejskich odkopali oni psa przypominającego owczarka niemieckiego. Był w bardzo złym stanie. Natychmiast trafił pod opiekę weterynaryjną w łódzkim schronisku . Trwa walka o jego życie.

 9. Kampania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

  Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczyna kampanię społeczną pn. „...nie odchodź, żyj!”. Kampania skierowana jest do pieszych.

 10. Kierował oplem mając w organizmie 3,3 promila alkoholu

  W 2015 roku uczestnicy ruchu drogowego będący pod działaniem alkoholu spowodowali 2211 wypadków, w których zginęło 318 osób, rannych było 2535 osób. Kierowcy pojazdów spowodowali 1575 wypadków, zginęło w nich 218 osób a 1973 zostały ranne.

Tagi

pobicie kradzież kolizja nietrzeźwy kierowca kradzież drzewa uszkodzenie mienia nietrzeźwy kierujący nietrzeźwy przywłaszczenie pijana matka praca wypadek

Linki

Krajowa Mapa Zagrożeń