Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

Informacje

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń

 

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste ślubowanie

  9 stycznia 2017 roku Komendant Powiatowy Policji w Radomsku -insp. Piotr Nowicki przyjął ślubowanie nowo przyjętych w policyjne szeregi policjantek.

 2. Uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku

  2 stycznia 2017 roku w auli radomszczańskiej komendy dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Radomsku – mł.insp. Krzysztof Michalski przekazał obowiązki swojemu następcy insp. Piotrowi Nowickiemu.

 3. Porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych

  11 stycznia 2017 roku Prezydent Miasta Radomska – Jarosław Ferenc oraz Komendant Powiatowy Policji w Radomsku – insp. Piotr Nowicki podpisali porozumienie dotyczące dodatkowych patroli policyjnych na ulicach Radomska.

 4. „WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU”

  Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach. Od 12 stycznia 2017 roku została otwarta trasa narciarska na Górze Kamieńsk.

 5. Zmiany w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r

  Odnosząc się do przekazów medialnych dotyczących zmian w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r., pragniemy poinformować, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 6. Mróz zbiera śmiertelne żniwo. Nie bądźmy obojętni!

  Kilka razy w ciągu doby policjanci sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych. Wspólnie z pracownikami ośrodków pomocy mundurowi informują osoby bezdomne, nieporadne życiowo, gdzie i w jakim zakresie mogą uzyskać niezbędną pomoc. Tłumaczą, że o tej porze roku bardzo szybko dochodzi do wychłodzenia organizmu.

 7. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 19 grudnia 2016 roku w miejscowości Zdania, gmina Dobryszyce. Na skutek odniesionych obrażeń ciała 52 – letni pieszy zginął na miejscu zdarzenia.

 8. Chciał się zemścić

  Do policyjnego aresztu trafili trzej radomszczanie, którzy gwałtownie weszli do mieszkania, w którym przebywał 42 -latek, zawieźli go do lasu. Tam, grożąc mu kazali mu się rozebrać i nagiego zostawili w lesie.

 9. Policja i służby podległe MSWiA niosą pomoc osobom zagrożonym zamarznięciem

  W związku z falą mrozów Policja apeluje o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu.

 10. Nadeszła śnieżna zima

  Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy wcześniej się do niej przygotować . Czy wymieniłeś opony, sprawdziłeś oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny ? Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

Tagi

pobicie pijana matka przywłaszczenie kradzież drzewa praca nietrzeźwy kierujący nietrzeźwy kierowca kolizja wypadek kradzież nietrzeźwy uszkodzenie mienia

Linki

Krajowa Mapa Zagrożeń